Liga 1: Remiză între CSU Craiova și CFR Cluj / FCSB termină sezonul regulat pe primul loc

CSU Craiova și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, duminică, pe stadionul "Ion Oblemenco", în etapa a XXX-a a Ligii I, ultima a sezonului regulat. În urma acestui rezultat, FCSB va ocupa prima poziție la începutul play-off-ului. În minutul 5, un gol al clujenilor a fost anulat pentru ofsaid. Tot în prima repriză, gazdele au ratat trei ocazii importante, trimiţând mingea în bară. Şi CFR Cluj a avut o bară, potrivit News.ro. Cum va arăta clasamentul play-off-ului: *Echipele care au beneficiat de rotunjire. 1. FCSB 33 puncte* 2. CFR Cluj 32 3. CSU Craiova 29 4. Sepsi 23* 5. Academica Clinceni 22 6. FC Botoșani 21. Au evoluat echipele: CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Koljic ’59), Papp, M. Constantin, Bancu – Mateiu, Nistor – Camara (Căpăţînă ’90), Cicâldău (Fedele ’89), Baiaram (Cîmpanu ’79) – Tud..