BREAKING NEWS

Liga 1: Sepsi - Academica Clinceni 4-0 / Cea mai clară victorie a sezonului pentru gazde

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat partida de pe teren propriu cu Academica Clinceni, scor 4-0, în etapa a XX-a din Liga 1. Meciul a fost întrerupt luni după 15 minute de joc din cauza ceții și a fost reluat marți. Golurile victoriei au fost marcate de Ștefănescu 56', 74', Fulop 66' și Vaşvari 77'. Pentru Sepsi a fost cel mai clar succes al sezonului. În ultimele 15 minute ale confruntării de la Sfântu Gheorghe, vizibilitatea a fost din nou extrem de scăzută, tot din cauza ceții, dar arbitrul George Găman nu a mai oprit meciul. Pentru Clinceni a fost primul eșec în cinci etape. Echipa lui Ilie Poenaru nu mai pierduse de la începutul lunii noiembrie, când era învinsă de CFR Cluj, în deplasare, scor 3-0. Sepsi a urcat pe locul 9 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Academica Clinceni se află pe 12, cu 19 puncte. Au evoluat următoarele echipe: Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan - I. Fulop, Vaşvari (Velev '85), R. Deaconu - Carnat (Andrezly '67), Safranko (Karanovici '78), Ştefănescu. Antrenor Leo Grozavu; Academica Clinceni: Vâ..