​Liga 1: Sepsi vs CFR Cluj 0-1 / Ardelenii, la egalitate cu FCSB în fruntea clasamentului - Florin Ștefan, scos cu ambulanța de pe teren

CFR Cluj s-a impus, duminică, pe terenul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii I. În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Edi Iordănescu a egalat formația FCSB în fruntea clasamentului (37 de puncte). Golul ardelenilor a fost marcat de Debeljuh, în minutul 72. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 49, când a fost eliminat Bouhenna după ce a primit al doilea cartonaş galben.​ Florin Ștefan, fundașul celor de la Sepsi, a fost scos cu ambulanța de pe teren ('59), după ce s-a lovit de propriul portar. Potrivit gsp.ro, acestuia i-a sărit cotul și trebuie operat. Au evoluat echipele: Sepsi: Niczuly – Deligiannidis, Bouhenna, B. Mitrea, Fl. Ştefan (Nouvier ’64) – Gal-Andrezly (Tincu ’53), Vaşvari, Tortella, Ştefănescu – I. Fulop (Bajrovic ’64), Dragomir (Aganovic ‘6). Antrenor: Leo Grozavu CFR Cluj: Bălgrădean (Sandomierski ’46) – C. Manea, D. Ciobotariu, A. Burcă, Camora – C. Deac..