​Liga 1: Sepsi vs Voluntari 0-0 / Vașvari de la gazde a ratat un penalti în prelungiri, după ce fiecare echipă a rămas în zece jucători

​Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, în care s-au acordat două cartonaşe roşii şi gazdele au ratat un penalti pe final, potrivit News.ro. De la Sepsi, Vaşvari a ratat, în minutul 90+1, un penalti acordat pentru un fault în careu. În minutul 76, de la oaspeţi a fost eliminat Ebralidze. În minutul 83, şi de la Sepsi a fost eliminat un jucător, Răzvan Tincu, pentru un fault la Simonovski. Au evoluat echipele: Sepsi: Niczuly – Radoslav, Tincu, Barisic, Konongo – Vaşv..