BREAKING NEWS

​Liga 2: Pandurii Târgu Jiu, debut cu înfrângere pe noul stadion (0-1 vs Universitatea Cluj)

​Pandurii Târgu Jiu a debutat, vineri, pe noul stadion pe care își va disputa meciurile de pe teren propriu, cu o înfrângere. A cedat cu 0-1 în fața formației Universitatea Cluj, într-o partidă care a făcut parte din etapa a 14-a a Ligii 2, potrivit Mediafax. Universitatea Cluj n-a fost un oaspete bun pentru Pandurii şi şi-a pus în cap să le strice inaugurarea, mai ales că şi ei se aflau în “foame” de puncte. Nicolae Pîrvulescu, chiar fostul mijlocaş de la Pandurii, a marcat printre picioarele portarul Iulian Dinu (minutul 17). Schimbarea scorului n-a schimbat şi cursul jocului. Pandurii n-a fost capabilă să pună o mare presiune pe oaspeţi, iar cei veniţi la pe noua arenă şi-au pierdut entuziasmul. Mult prea săracă în ocazii importante a fost şi repriza a doua. ”U” Cluj s-a folosit de calitatea şi experienţa superioară pentru a-şi conserva rezultatul. Ardelenii câştigă primul meci după o lună şi aşteaptă meciul cu FCSB din Cupa României. Cu 7 p..