​Liga 2: Rapid vs Turris Turnu Măgurele 0-0 / Fanii giuleștenilor au aruncat cu obiecte în teren și l-au lovit pe propriul căpitan

​​Rapid București și Turris Turnu Măgurele au terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată în etapa a 22-a din Liga 2, pe Stadionul "Anghel Iordănescu" (Voluntari). Spiritele s-au încins în prelungirile primei reprize, când Ionuţ Voicu, căpitanul rapidiştilor, a fost eliminat direct pentru un fault dur asupra lui Florian Haită. Voicu a protestat vehement după decizia arbitrului, iar fanii Rapidului de la tribună au aruncat cu mai multe obiecte în teren. Unul dintre ele l..