BREAKING NEWS

Liga 2: Turris-Oltul Turnu Măgurele vs Petrolul Ploiești 1-1 / Luptă crâncenă pentru promovare

Partida Turris-Oltul Turnu Măgurele vs Petrolul Ploiești s-a încheiat 1-1, iar prahovenii rămân la două puncte de liderul clasamentul Ligii a II-a, UTA Arad. Acest meci a fost o restanţă din etapa a 14-a care trebuia să se dispute pe 23 octombrie, potrivit Mediafax. Primele 45 de minute s-au scurs fără goluri, ambele reușite ale echipelor s-au marcat în repriza secundă. În minutul 61, Petrolul a deschis scorul, în deplasare, prin Arnăutu. Turris-Oltul a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 81, prin golul marcat de Ciobanu. În urma acestei remize, echipa din Turnu Măgurele a ajuns la trei puncte d..