Liga 2: UTA Arad - Petrolul 3-0 / Oaspeții, în inferioritate numerică toată repriza a doua

UTA Arad s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Petrolul, scor 3-0, profitând de faptul că oaspeții au evoluat în inferioritate numerică pe toată durata reprizei secunde. Primul gol al meciului de pe Stadionul Motorul din Arad a fost marcat de Buhăcianu, în minutul 70. Rus a mărit avantajul arădenilor în minutul 82, iar Ioniță a stabilit scorul final în prelungiri (90+1'). Petrolul a evoluat în zece jucători din minutul 45, după ce Arnăutu a primit cartonaș roșu și a fost eliminat. UTA Arad, liderul clasamentului, are 41 de puncte după 20 de meciuri jucate (12 victorii, 5 remize și 3 înfrângeri). Podiumul Ligii a II-a este completat de Mioveni (37 de puncte) și Rapid (35 puncte). Petrolul se găsește pe locul 8, cu 31 de puncte (8 victorii, 7 remize și 5 înfrângeri)..