Liga Campionilor: Dinamo București, învinsă categoric de Flensburg în repriza a doua

​Dinamo Bucureşti a rezistat doar o repriză în fața celor de la Flensburg (13-13). Formaţia germană s-a impus în fața campioanei României la handbal masculin, scor 28-20, în etapa a opta a grupei B din Liga Campionilor. Principalii marcatori ai partidei au fost Ghionea şi Nantes, câte 5 goluri, pentru Dinamo, respectiv Mensing 9, pentru Flensburg. Tot în etapa a opta s-au mai jucat partidele Vive Kielce - FC Barcelona 29-27 și Veszprem - HC Motor 36-29. Joi are loc și confruntarea dintre FC Porto și PSG. Anterior, Dinamo Bucureşti a obţinut următoar..