LiveBlog Euro 2020: Spania - Slovacia 0-0 (Rep. I) / Morata a ratat un penalty / Suedia a deschis scorul cu Polonia în minutul 2

Slovacia - Spania 0-0 `24 Dubravka scoate o minge trimisă pe centrul porții. `19 Pedri trece puțin pe lângă o centrare perfectă a lui Azpilicueta care putea aduce deschiderea scorului. `12 Morata ratează penalty-ul. Este a doua lovitură de la 11 metri ratată de Spania la acest turneu final. `9 Se verifică un posibil penalty făcut din neglijență de Hromada. `5 Spania presează și are două ocazii importante în aceeași fază prin două șuturi periculoase. Slovacia a avut lovitura de începere. Echipele de start Slovacia: Dubravka - Pekarik, Satka, Skriniar, Hubocan - Kucka, Hromada - Haraslin, Hamsik, Mak - Duda Spania: Simon - Jordi Alba, Laporte, Eric Garcia, Azpilicueta - Koke, Busquets, Pedri - Sarabia, Morata, Gerard Moreno Bjorn Kuipers arbitrează partida ce va avea loc la Sevilla. Suedia - Polonia 1-0 `18 Lewandowski trece cu ca..