BREAKING NEWS

Liverpool a întors scorul cu Tottenham (2-1); Manchester United, victorie cu Norwich (3-1)

Liverpool a fost condusă pe teren propriu de Tottenham încă din primul minut, dar cormoranii au fost cei care la final au obținut cele trei puncte. Echipa lui Klopp s-a impus cu 2-1, grație golurilor marcate de Henderson și Salah (penalty) în repriza secundă. În altă partidă a serii, Manchester United a învins-o în deplasare pe Norwich (penultima clasată), scor 3-1. Tottenham a deschis scorul pe Anfield după doar 47 de secunde de la fluierul de start. Harry Kane a urmărit o minge trimisă de Heung-Min Son în bara transversală și l-a învins pe Allison cu o lovitură de cap. Oaspeții au intrat în avantaj la pauză, dar "cormoranii" au reușit să întoarcă scorul. Jordan Henderson a egalat scorul în minutul 52, cu un șut cu stângul din prima, din unghi. Golul victoriei a fost semnat de Mohamed Salah, din penalty, în minutul 75. Liverpool păstrează astfel distanța de șase puncte față de..