BREAKING NEWS

​LiveScore Barcelona vs Real Madrid 0-0 (Pauză) / Primă repriză plină de ocazii, cu un plus pentru madrileni

Finalul de an aduce unul dintre cele mai așteptate meciuri de fotbal din lume, FC Barcelona și Real Madrid urmând să se dueleze pentru prima dată în actualul sezon și pentru a patra oară în 2019. După 16 meciuri disputate, cele două echipe se află la egal
Pauză. Fără gol pe Camp Nou. '44 Valverde încearcă un nou voleu, dar trimite pe mijlocul porții și Ter Stegen prinde cu siguranță. '41 Messi îi trimite încă o pasă minunată lui Alba, acesta scapă singur pe un culoar în careu, dar ratează finalizarea și trimite pe lângă. '31 Valverde prinde un voleu foarte puternic, de la distanță, dar mingea prinde prea mult efect și trece pe lângă poarta lui Ter Stegen. '31 Sergio Ramos are o intervenție de ultim moment după un șut spre poarta rămasă goală. '25 Intervenții superbe din partea lui Ter Stegen: prima oară cu piciorul, după cu o paradă la șutul lui Casemiro. '17 La faza următoare, Varane a fost lovit evident de Lenglet (urme vizibile pe picior), însă jocul nu a fost întrerupt și nu s-a apelat la VAR. Fundașul Realului a fost tras și de tricou de Rakitic. '16 Ocazie imensă pentru madrileni: Pique a respins cu capul de pe linia porții, după ce Casemiro a trimis, tot cu o lovitură de cap, din apropiere. Catalanii au mari probleme, Realul forțează. '4 Un prim moment de magie marca Messi: argentinianul trimite o pasă peste apărarea Realului, mingea ajunge la Jordi Alba, dar centrarea acestuia nu găsește niciun coleg. A început partida. Finalul de an aduce unul dintre cele mai așteptate meciuri de fotbal din lume, FC Barcelona și Real Madrid urmând să se dueleze pentru prima dată în actualul sezon și pentru a patra oară în 2019. După 16 meciuri disputate, cele două echipe se află la egalitate de puncte în fruntea clasamentului din LaLiga, catalanii având un golaveraj mai bun. Partida se va desfășura pe Camp Nou, de la ora 21:00. Programată inițial la finalul lunii octombrie, întâlnirea din cele două rivale (din etapa a zecea) a fost anulată din cauza violențelor care au avut loc la Barcelona în acea perioadă. El Clasico va putea fi urmărit pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Plus.​ Echipele de start: FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto, De Jong, Rakitic - Messi, Suarez, GriezmannRezerve: Neto, Busquets, Alena, Vidal, Umtiti, Carles Perez, Ansu Fati Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - Kroos, Casemiro, Valverde - Bale, Benzema, IscoRezerve: Areola, Eder Militao, Modric, Jovic, Nacho, Rodrygo, Vinicius Todo listo en el Camp Nou... ✨#ElClásico pic.twitter.com/gpO1rP0Gkn— LaLiga (@LaLiga) December 18, 2019