BREAKING NEWS

​LiveScore Barcelona vs Real Madrid 0-0 (Rep. II) / '72 Golul lui Bale, anulat pentru ofsaid la Mendy

'72 Ferland Mendy primește o pasă în spatele apărării catalane, acesta îi trimite în fața porții lui Bale și galezul îl învinge pe Ter Stegen. Reușita nu a fost validată, pentru că Mendy se afla în ofsaid când a primit balonul. '72 De Jong trage slab pe mijlocul porții și nu îi pune probleme lui Courtois. '68 Valverde avansează până în apropierea careului, pasează pentru Bale, dar șutul galezului lovește plasa laterală. '60 Ocazie prelungită pentru catalani: Messi și Suarez ajung pe rând în poziții bune, dar nu au timp să tragă la poartă. '54 Încă un șut de la distanță al lui Valverde, de această dată a fost respins în corner. A început repriza secundă. Pauză. Fără gol pe Camp Nou. '44 Valverde încearcă un nou voleu, dar trimite pe mijlocul porții și Ter Stegen prinde cu siguranță. '41 Messi îi trimite încă o pasă minunată lui Alba, acesta scapă singur pe un culoar în careu, dar ratează finalizarea și trimite pe lângă. '31 Valverde prinde un voleu foarte puternic, de la distanță, dar mingea prinde prea mult efect și trece pe lângă poarta lui Ter Stegen. '31 Sergio Ramos are o intervenție de ultim moment după un șut spre poarta rămasă goală. '25 Intervenții superbe din partea lui Ter Stegen: prima oară cu piciorul, după cu o paradă la șutul lui Casemiro. '17 La faza următoare, Varane a fost lovit evident de Lenglet (urme vizibile pe picior), însă jocul nu a fost întrerupt și nu s-a apelat la VAR. Fundașul R..