BREAKING NEWS

Livescore CFR Cluj vs FCSB 1-0 (Rep II)

Cele mai importante momente ale partidei: '65 Arlauskis se întinde și respinge șutul lui Man - încă o intervenție bună pentru portarul gazdelor. Arla este până acum cel mai bun om al CFR-ului '52 Dintr-o poziție destul de bună, Florinel Coman trimite o lovitură liberă în zidul clujean A început repriza a doua fără să apară vreo modificare în cele două echipe Pauză în Gruia: 1-0 pentru CFR Cluj FCSB a dominat ultimele minute ale primei reprize, având ocaziile mai mari '44 Arlauskis nu are emoții la o lovitură liberă executată de Coman '40 Acțiune foarte periculoasă a FCSB-ului: Man (în primă fază) și Coman (reluare de la marginea careului mare) nu-l pot învinge pe Arlauskis. Au fost două intevenții formidabile ale portarului gazdelor. Rămâne 1-0 '36 Andrei Vlad reține cu ceva emoții o minge care putea ajunge la Omrani '34 Deac trimite periculos dintr-o lovitură liberă, dar minge nu găsește spațiul portii oaspeților '24 Corner executat rapid de CFR, centrarea îl găsește total neinspirat pe Ovidiu Popescu, cel care deviază nefericit în propria poartă. Autogol, iar formația lui Dan Petrescu conduce cu 1-0 '20 Ovidiu Popescu prinde un șut puternic din afara careului mare, dar mingea ocolește spațiul porții lui Arlauskis '15 Itu trece foarte bine de un adversar în flancul drept, centreaza perfect, dar Omrani nu reușește să agațe mingea cu călcâiul. Fază importantă pentru trupa lui Dan Petrescu '12 Găsit bine în interiorul careului mare, Deac nu poate cadra un șut - a fost prima acțiune mai importantă a gazdelor din acest meci Este de-abia minutul 8, iar Arlauskis nu dă semne că și-ar dor s..