LiveScore Napoli vs Barcelona 1-0 - '30 Mertens deschide scorul / Chelsea vs Bayern Munchen 0-1 - '51 Gol pentru Gnabry (Rep. I)

Napoli vs Barcelona (22:00) / Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look PlusA început repriza secundă. Pauză în Italia. '43 Manolas pune latul, după o pasă primită de la Insigne, dar mingea se duce pe lângă poartă. '30 Goool Napoli! Dries Mertens îl învinge pe Ter Stegen cu un șut superb de la marginea careului. '9 Primul șut al meciului îi aparține lui Lionel Messi. Argentinianul a ratat cu mult ținta (mingea s-a dus peste poartă). Partida a început. Imnul Champions League se aude incredibil pe San Paolo. Echipele de start: Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui – F. Ruiz, Demme, Zielinski – Callejon, Mertens, Insigne Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Firpo – De Jong, Busquets, Rakitic – Messi, Griezmann, Vidal Arbitri: Felix Brych (central), Mark Borsch, Stefan Lupp (asistenți), Harm Osmers (al patrulea oficial), Bastian Dankert (VAR), Marco Fritz (asistent VAR) - toți din Germania. Chelsea vs Bayern Munchen (22:00) / Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport '51 Goool Bayern Munchen! Lewandowski rămâne singur cu portarul londonezilor, însă surprinde și îi trimite lui Gnabry în fața porții, care împinge mingea în plasă. '50 Jorginho ia galben pentru proteste și va lipsi în retur. '48 Mount scapă singur, este blocat de Neuer, mingea ajunge la Barkley, dar nici el nu îl învinge pe portarul bavarezilor. Era oricum ofsaid, decizia a venit târziu. Repriza a doua a început. Pauză pe Stamford Bridge. Nu s-a înscris, în ciuda numeroaselor ocazii. '43 Chelsea pune presiune. Alonso îl ia la țintă pe Neuer, după ce a driblat un adversar în careu. '35 Muller trimite spre poartă cu capul (mai mult cu ceafa), îl surprinde pe Caba..