​LiveScore Real Madrid vs Manchester City 0-0 / Lyon vs Juventus 1-0 - '31 Tousart deschide scorul (Rep. II)

Real Madrid vs Manchester City 0-0 / Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look PlusA început repriza secundă. Pauză în Spania. '45+2 Courtois a respins slab la un corner, Gabriel Jesus a tras neconvingător, însă Sergio Ramos nu a fost atent și a fost aproape de autogol. Valverde a intervenit însă de pe linia porții și a trimis mingea departe. '37 Gabriel Jesus îi pasează cu călcâiul lui Bernardo Silva, dar acesta nu plasează suficient de bine șutul și nu îi pune probleme lui Courtois. '30 Dublă ratare pentru Real! Benzema nu îl poate învinge pe Ederson din apropiere, mingea sare la Vinicius, dar acesta ratează șutul din cădere. '28 Kevin De Bruyne ratează complet un șut din interiorul careului. '21 De Bruyne îi pasează ideal lui Gabriel Jesus, acesta îl driblează scurt pe Varane, dar șutul său nu este bine plasat și Courtois respinge, Meciul a început. Echipele de start: Real Madrid: Courtois - Carvajal, S. Ramos, Varane, Mendy - Modric, Casemiro, Valverde - Isco, Benzema, Vinicius Jr. Antrenor: Zinedine Zidane Rezerve: Areola - Militao, Kroos, Bale, Marcelo, Lucas V., Jovic Manchester City: Ederson - Walker, Laporte, Otamendi, Mendy - Gundogan, Rodrigo, De Bruyne - Mahrez, G. Jesus, B. Silva. Antrenor: Pep Guardiola Rezerve: Bravo - Sterling, Aguero, D. Silva, Fernandinho, Cancelo, FodenOlympique Lyon vs Juventus 1-0 / Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look SportRepriza secundă a început. Pauză în Franța. '43 Lyon domină jocul, Toko Ekambi pune din nou probleme. Șutul său din afara careului a trecut puțin peste poartă. '41 Bonucci nu e atent, Ekambi vine din urm..