​LiveScore Sorana Cîrstea vs Elena Rybakina 6-3, 3-4

3-4 Românca face un game slab la serviciu, nu este ajutată nici de fileu și adversara face din nou break. 3-3 Sorana joacă foarte curajos, returnează la limită și face rebreak-ul. 2-3 Game alb pentru Sorana. 1-3 Cîrstea a fost aproape de rebreak, însă Elena a gestionat bine situația și și-a apărat avantajul. 1-2 Sorana are și noroc: o minge a prins linia (lucru dovedit de reluarea oficială), iar alta a trecut în terenul adversarei după ce a izbit banda fileului. De la 0-30, Rybakina revine, câștigă toate punctele și face break. 1-1 Elena are ceva probleme la serviciu, dar rezistă și egalează. 1-0 Sorana începe perfect setul, închide game-ul (la 0) cu o lovitură în contre-pied. Setul I 6-3 Elena termină cum nu se poate mai rău setul: o dublă greșeală și încă un break pentru jucătoarea noastră. 5-3 Rybakina pune presiune la retur, însă Sorana se ține bine și păstrează avantajul de un break. 4-3 Rybakina câștigă pentru prima oară fără probleme la serviciu și rămâne în lupta pentru primul set. 4-2 Sorana își face serviciul. La ultimul punct, Elena a cerut o reluare oficială, însă serviciul româncei a fost as. 3-2 Jocul este din ce în ce mai strâns, Sorana face din nou..