LiveText CFR Cluj vs FCSB 0-0 (Pauză)

Se aude fluierul de final al primei reprize. CFR Cluj - FCSB 0-0. O prima parte cu un fotbal placut, ritm alert, dar fara rezultat pe tabela de marcaj. CFR a fost echipa mai periculoasa, ardelenii avand cinci ocazii de gol, spre deosebire de FCSB care nu a reusit sa puna in pericol poarta lui Arlauskis. Ros-albastrii nu au avut niciun sut spre poarta clujenilor. 45' Prima repriza este prelungita cu un minut. 40' Inca un corner pentru FCSB, de pe partea stanga. Coman trimite pe jos de data aceasta, dar Omrani este la locul potrivit si respinge in aut. 38' Combinatie frumoasa intre Man si Coman, insa Camora intervine la timp si respinge in corner. Acelasi Coman executa lovitura de la colt, insa apararea CFR-ului este la post. 35' Deac executa un corner de pe partea dreapta, Vinicius se inalta in careu si sterge mingea cu capul. 30' Omrani primeste primul cartonas galben din acest meci, dupa o intrare asupra lui Momcilovic, care se afla intr-un meci oficial pentru prima data dupa un an si jumatate. El nu a mai evoluat din august 2018, de la partida Hajduk Split – FCSB 0-0, fiind macinat de accidentari. 22' CFR Cluj are cea mai mare ocazie de pana acum a partidei. Costache ii ia fata foarte usor lui Cretu, care parea ratacit in careu, dar lovitura sa de cap se duce insa pe langa poarta. 18' Lui Morutan nu ii iese driblingul in fata lui Boli. Ivorianul intervine foarte bine si respinge in corner. Ros-albastrii nu se aleg cu nimic in urma loviturii de la colt. 13' Sut slab al lui Costache, Balgradean retine fara probleme. 12' Camora arunca lun de la margine, defensiva ros-albastrilor respinge din careu, iar Bordeianu suteaza puternic de la 18 metri. Mingea se duce mult peste poarta. 7' Florinel Coman executa o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri, ..