LiveText Dinamo vs FCSB 2-1 (Rep II) / 62' Lazăr o aduce pe Dinamo în avantaj; Meciul a fost întrerupt zece minute

67' Man vede si el un casrtonas galben, dupa un fault asupra lui Fabbrini. 65' Ocazie uriasa pentru Dinamo! Sorescu a avut golul trei in picior, dar l-a luat la tinta pe Balgradean. Mjlocasul a reusit in cele din urma sa suteze spre poarta ramasa goala, insa Soiledis s-a aflat la locul potrivit si si-a salvat echipa. Jucatorii au revenit pe teren. S-a reluat jocul. Meciul este intrerupt timp de zece minute, din cauza petardelor aruncate de suporteri. Jucatorii au fost trimisi la vestiare, iar fanilor li s-a transmis sa nu mai foloseasca materiale pirotehnice. Lazar a sarbatorit golul in fata suporterilor ros-albastri, iar apoi a avut un conflict cu Florin Tanase, care cel mai probabil i-a reprosat modul in care s-a manifestat. 62' Gool Dinamo! Sorescu trimite in fata portii pentru Lazar, care vine nemarcat si il invinge pe Balgradean. In patru minute de la intrarea pe teren, Lazar s-a ales cu un galben, dar a marcat si un gol. Dinamo - FCSB 2-1. 60' Prima realizare a lui Lazar este obtinerea unui cartonas galben, dupa un fault asupra lui Florinel Coman. 58' Dusan Uhrin efectueaza a doua schimbare: Lazar intra in locul lui Moldoveanu. 56' Popa trage de 16 metri, balonul trece insa peste bara transversala. 52' Tot Planic este in prim plan. Face un fault la 20 de metri de poarta sa si Dinamo beneficiaza de o lovitura libera dintr-o pozitie periculoasa. Sorescu executa, dar sutul sau se duce putin pe langa poarta. 50' Planic acuza o accidentare dupa o interventie a lui Sin, dar se ridica in cele din urma si poate continua meciului. 46' A inceput repriza secunda. Bogdan Vintila a facut doua schimbari. Adi Popa a intrat in locul lui Morutan, iar Oaida l-a inlocuit pe Olaru. Final de prima repriza. Dinamo - FCSB 1-1. O prima parte pline de evenimente, cu un gol superb al lui Sin, accidentarea grava a lui Perovic, eliminarea lui Iulian Cristea si un penalty din care FCSB a reusit egalarea. 45+9' Gool FCSB! Florin Tanase transforma cu sange rece penalty-ul si egaleaza situatia pe tabela. Dinamo - FCSB 1-1. 45+9' Planic este faultat in careu de Ioan Filip si FCSB primeste lovitura de la 11 metri. 45+5' Perovic este transportat la spital, iar Dusan Uhrin il trimite in locul sau pe Daniel Popa. FCSB ramane in inferioritate numerica! Desi initial ii acordase cartonas galben lui Cristea, Fesnic revine asupra deciziei si ii arata cartonasul rosu jucatorului de la FCSB. Doua ambulante si-au facut aparitia pe gazon. Medicii i-au imobilizat gatul lui Perovic, care este urcat in ambulanta. Dinamovistul sangereaza in zona nasului, dar este constient. 43' Iulian Cristea il loveste cu piciorul in figura pe Perovic. Sarbul cade inert pe gazon. Jucatorii celor doua echipe se strang in jurul lui si solicita disperati interventia ambulantei. 37' Gool Dinamo! Andrei Sin executa cu stangul o lovitura libera din preajma careului de 16 metri, iar sutul sau se duce direct in vinclu. Executie de exceptie pentru fundasul de 28 de ani, nicio sansa pentru Balgradean. Sin se afla la prima reusita in tricoul lui Dinamo. 32' Planic are o interventie intarziata asupra lui Moldoveanu si se alege si el cu un cartonas galben. 30' In incercarea de a respinge mingea din careu, Olaru este lovit de Fabbrini si primeste ingrijiri medicale. Fesnic ii arata cartonasul galben lui italianului. 28' Olaru cade in careu dupa un duel cu Fabbrini si cere penalty, insa Horatiu Fesnic lasa jocul sa continue. 26' Florinel Coman executa lovitura libera direct pe poarta, dar sutul sau nu ii pune probleme lui Piscitelli, care prinde in siguranta. 25' Man este oprit prin fault de Grigore, la marginea careului de 16 metri. Jucatorul dinamovist scapa fara galben. 23' Fanii lui Dinamo continua sa arunce pedarde in teren. Florinel Coman este impiedicat sa execute un corner. O face pana la urma, insa a facut-o de parca a vrut sa scape de minge si sa fuga din calea petardelor. Mingea s-a dus in afara terenului. 22' Olaru centreaza periculos pe bara a doua, Piscitelli intervine si respinge. 20' Frustrat, Mrzljak il impiedica pe Balgradean sa degajeze si vede primul cartonas galben al partidei. 20' Mrzljak trage slab din interiorul careului, iar Balgradean prinde fara probleme. 16' Prima mare ocazie le apartine ros-albastrilor. Florinel Coman a scapat spre poarta dinamovistilor, a preluat superb, insa sutul sau cu stangul la coltul lung a fost slab si a trecut pe langa bara. 15' Se joaca intr-un ritm alert, FCSB este echipa mai periculoasa, dar fara vreo ocazie notabila pana in acest moment. 13' Man il vede liber pe Cretu in flancul drept, acesta inainteaza si suteaza, insa direct in bratele lui Piscitelli. 10' Dennis Man incearca o fenta in careu, insa Grigore nu se lasa pacalit si respinge balonul. 5' O petarda din peluza "cainilor" este aruncata in teren, iar cel care are de suferit este Moldoveanu. Totusi, jucatorul dinamovist nu are nevoie de ingrijiri medicale. 3' FCSB are primul corner din acest meci. Morutan executa, dar Piscitelli iese si respinge. Mingea ajunge la acelasi Morutan, care trimite periculos sp..