BREAKING NEWS

LiveText FCSB vs CSU Craiova 2-1 (Rep. II) / '57 Oaidă face "dubla"

LiveText FCSB vs CSU Craiova 2-1 (Rep. II) / '57 Oaidă face dubla

'54 FCSB forțează, oltenii rezistă cu greu. A început repriza secundă. Pauză pe Arena Națională. FCSB vs CSU Craiova 1-1 (Oaidă '23 / Bărbuț '45) '45+2 Tănase îl împinge pe Martic în careu, jucătorul celor de la FCSB trimite mingea în poartă, dar reușita nu este validată (jocul era deja oprit). '45 Gol CSU Craiova! Bancu centrează perfect pentru Bărbuț și acesta îl învinge pe Vlad cu un șut din prima (fără preluare) la colțul scurt. '36 Man execută un corner cu foarte mult efect și mingea atinge bara transversală. '35 Bancu îl faultează pe Tănase la marginea careului și primește cartonaș galben. '32 Vînă trimite o pasă peste apărarea oltenilor, dar Coman nu ajunge la timp și Pigliacelli intervine. '26 Coman intră în careu, trage la colțul lung, dar mingea se duce pe lângă poartă. '23 Gol FCSB! Man profită de eroarea lui Pigliacelli, îi pasează lui Coman, acesta îl driblează pe portar și trimite în bară, însă Oaidă urmărește și împinge balonul în poartă. '18 Schimbare la CSU Craiova: Nițu este înlocuit cu Koljic. '17 Panțîru ia și el galben. '13 Man șutează peste poartă din poziție centrală. '11 Modificare la FCSB: Accidentat, Olaru este schimbat cu Vînă. '11 Nistor trage pe lângă poartă de la marginea careului. '10 Cartonaș galben pentru Ovidiu Popescu. '4 Coman încearcă să îl surprindă pe Pigliacelli din lovitură liberă, dar nimerește doar plasa laterală. '2 Olaru și Nițu se ciocnesc la marginea careului. Echipa medicală intră pe gazon. A început partida. Liniște totală pe Arena Națională. Căpitanii celor două echipe se întâlnesc la centrul terenului. FCSB și CSU Craiova se întâlnesc, duminică, în derbiul etapei a doua din play-off-ul Ligii 1. În urma deciziei Guvernului României, conform căreia se interzic adunările a peste 1.000 de oameni la evenimente sociale, meciul de pe ..