LiveText FCSB vs Dinamo 1-1 (Rep. II) - '51 Tănase trimite în bară

'55 Nistor este din nou strălucitor, îl găsește pe Moldoveanu cu o pasă filtrantă, acesta trimite în fața porții, dar Cristea respinge în ultimul moment din fața lui Montini. '52 Ovidiu Popescu trage pe lângă poartă din afara careului. '51 Adi Popa trece de Corbu, îl caută pe Gnohere, dar Popescu respinge în corner. Tănase trimite în bara transversală cu o lovitură de cap. Coman rămâne principala amenințare pentru poarta dinamovistă. '46 Piscitelli respinge cu o mână șutul lui Popa, după ce Corbu a ratat întâlnirea cu balonul. A început repriza secundă. Două schimbări la FCSB: Gnohere și Popa au intrat, Man și Vînă au ieșit. Pauză pe Arena Națională. FCSB vs Dinamo 1-1, după o repriză tensionată. '45+3 Nistor mai centrează o dată perfect, Planic îi blochează incredibil pe Popescu și pe Montini de pe linia porții, iar Puljic trimite incredibil în bară din apropiere. '45+2 Nistor centrează pe jos, Manea respinge în corner. Dinamoviștii au o perioadă bună de joc, presează, obțin din ce în ce mai multe faze fixe. Filip este faultat de Vînă, care primește galben. De la margine sunt arătate patru minute suplimentare. '43 Bălgrădean are o intervenție de ultim moment după încă o centrare de calitate a lui Nistor. Montini a trimis cu capul pe spate, lângă bară, însă portarul celor de la FCSB a fost pe fază. Mingea a sărit în mână lui Cristea, trebuia să fie penalti pentru Dinamo, dar arbitrii nu au văzut bine faza. Chiricheș și Chipciu se află în tribune alături de Mihai Stoica. '35 Manea centrează periculos, Puljic respinge. Mihai Popescu încearcă să lovească balonul cu capul, dar este faultat dur de Man. Jucătorul lui Dinamo rămâne întins pe gazon, însă își revine după câteva momente. Se reia partida din minutul 33. Coman execută cornerul, dar dinamoviștii resping. Meciul este întrerupt pentru zece minute. Fanii dinamoviști îi adresează scandări rasiste lui Florinel Coman, arbitrul Istvan Kovacs trimite echipele la vestiare (a fost și el lovit la faza anterioară cu o petardă). Tănase și Corbu continuă conflictul, Kovacs îi cheamă la el pentru un ultim avertisment. '30 FCSB obține o lovitură de colț, Coman se îndreaptă spre minge, este așteptat de fanii dinamoviști cu petarde și le răspunde cu aplauze. Istvan Kovacs îl sancționează cu un cartonaș galben. La aceeași fază, Tănase și Corbu primesc cartonașe galbene pentru un conflict în careu. '28 Goool FCSB! Dinamoviștii evită să intervină la Panțîru și la Tănase, mingea ajunge într-un târziu la Florinel Coman, acesta insistă, ajunge în marginea colțului careului mic și îl învinge pe Piscitelli cu un șut pe jos. '27 Neicuțescu este al treilea dinamovist avertizat cu galben. '26 Coman încearcă un șut cu pământul de la distanță, Piscitelli reține în doi timpi. '22 Man are o intervenție ratată la Corbu, dinamovistului îi curge sânge din nas. Jocul este întrerupt, Uhrin îl scoate pe Gabriel de Moura la încălzire. '18 Puljic îl faultează pe Vînă și primește cartonaș galben. FCSB presează, Coman pune mari probleme în flancul drept al apărării dinamoviste, însă echipa lui Uhrin rezistă. '15 Man pasează prin spatele lui Corbu, Tănase se află în poziție corectă de această dată, însă Piscitelli parează șutul său. '14 Florine..