LiveText Insulele Feroe vs România 0-2 (Rep. II) / 83' Mitriță dublează avantajul tricolorilor

83' Gool Romania! Keseru il serveste perfect pe Mitrita, jucatorul lui New York City patrunde printre fundasii adversi si inscrie cu un sut din interiorul careului. Insulele Feroe - Romania 0-2. 81' Ocazie imensa pentru Feroe! Sorensen il vede singur pe Gregersen, dar aceasta scapa mingea printre picioare dintr-o pozitie ideala. Ce noroc au avut tricolorii la aceasta faza! 80' Bancu vede si el cartonasul galben, pentru un fault asupra aceluiasi Hansson. 75' Anton il faulteaza pe Hansson si primeste galben. 74' Gool Romania! Nicolae Stanciu inventeaza o pasa excelenta, pe jos, pentru George Puscas, care trimite mingea in plasa din pozitie de unu la unu cu Nielsen. Insulele Feroe - Romania 0-1. 71' Prima mutare in tabara gazdelor: iese Hendriksson, intra Eriksen. 69' Debut deloc convingator pentru Florinel Coman. Jucatorul de la FCSB este inlocuit de Alexandru Mitrita. 65' Contra face a doua schimbare: iese Andone, intra Keseru. 64' Ocazie pentru Romania! Rus prelungeste cu capul pana la Puscas, atacantul lui Reading reia la randul sau cu capul, dar Nilesen se intinde si retine de la vinclu. 62' Ianis Hagi executa lung un corner de pe partea dreapta, mingea ajunge la Florinel Coman, dar centrarea acestuia este respinsa de apararea adversa. 58' Centrare a lui Benzar de pe partea dreapta, Ianis reia cu capul, dar peste poarta. 55' Nationala lui Contra este lipsita in continuare de inspiratie. Jocul tricolorilor este si mai sters decat in prima repriza, fara nicio ocazie pana in acest moment. 46' Hansson vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Florinel Coman. 46' A inceput repriza secunda. Nicio schimbare in cele doua echipe. Pauza la Torshavn. Insulele Feroe - Romania 0-0. Cea mai mare ocazie a primei reprize le-a apartinut gazdelor, prin Hendriksson (31'), insa tricolorii au fost salvati de interventia lui Ciprian Tatarusanu. 45+1' Ianis Hagi trage de la distanta, dar sutul sau este slab. Nielsen prinde fara probleme. 45' Prima repriza este prelungita cu doua minute. 45' Hendriksson este avertizat cu un cartonas galben. 42' Benzar suteaza cu stangul de la marginea careului, dar o face dezamagitor. Mingea s-a dus mult peste poarta feroezilor. 36' Chiriches se intinde sa respinga o minge din fata unui adversar si apoi cere sa fie schimbat. Cosmin Contra este obligat sa faca prima muntare. Capitanul tricolorilor este inlocuit cu Rus. 31' Cea mai mare ocazie de gol de pana acum le apartine feroezilor. Bjartalid trece usor de Ianis in partea stanga si centreaza perfect in careu pentru lovitura de cap a lui Hendriksson. Tatarusanu este la post si scoate de la vinclu, pastrand tabela neschimbata. 28' Sut bun al lui Stanciu din afara careului, cu pamantul, dar mingea se opreste in bratele portarului Nielsen. 27' Andone suteaza de la aproximativ 20 de metri, insa mingea se duce mult peste poarta. 24' Pericol in careul tricolorilor! Olsen intra in careu pe partea stanga si incearca o centrare in fata portii, dar Chiriches este la locul potrivit si blocheaza sutul atacantului feroez. 22' Puscas intoarce frumos la marginea careului, cu calcaiul, Andone lasa mingea pentru Ianis, care suteaza din prima. Nielsen reuseste sa respinga balonul, Ianis incearca sa recupereze, dar faulteaza in atac si faza se incheie. 18' Primul cartonas galben al meciului este vazut de Nedelcearu, dupa un fault asupra lui Olsen. 16' Bancu centreaza in fata portii, Nielsen iese, dar nu se intelege cu capitanul Gregersen si scapa mingea. Aflat in apropiere, Florin Andone suteaza, dar mingea nu prinde spatiul portii. 11' Ianis Hagi executa o centrare de la peste 25 de metri, dar balonul este respins de fundasii feroezi. 8' Stanciu il vede foarte bine pe Puscas, insa acesta face o preluare dezamagitoare, iar faza se stinge. 7' Centrare buna a lui Benzar de pe partea dreapta. Puscas se inalta si loveste cu capul, d..