LiveText Irlanda de Nord U21 vs România U21 0-0 (Rep. II) - '78 Chindriș a fost eliminat

'82 Denis Ciobotariu intră în locul lui Moruțan (căruia publicul îi strigă numele). '81 Vlad prinde cu siguranță un șut din afara careului. '78 Chindriș primește al doilea cartonaș galben și este eliminat (l-a lovit pe Dunwoody)... În drum spre vestiare, acesta lovește cu piciorul tot ce îi iese în cale. '78 Moruțan este lovit din spate în careu, dar nu primește nimic. '77 Man trage puternic din marginea careului, dar Gatside a respins în corner. '72 Încă un galben, de această dată pentru Chindriș, după ce a lovit un adversar cu cotul. Lovitura liberă a fost executată periculos, dar nu a prins cadrul porții lui Vlad. '72 Două schimbări în formația României: intră Olaru și Ciobanu, ies Mihăilă și Marin. '71 Moruțan îl faultează pe McCalmont și ia galben. '64 Mihăilă pornește în viteză spre poartă, intră în careu și trimite în fața porții, dar Man nu ajunge la balon. În celălalt meci al grupei, liderul Danemarca a învins Malta cu 5-1. '59 Vlad iese greșit la o centrare și McCann este aproape de o reluare decisivă cu capul în poarta rămasă goală (a trimis pe lângă). '51 După un aut executat rapid, mingea ajunge la Petre și acesta încearcă să ridice mingea pentru Man (sau poate pentru a loba portarul), dar ratează de puțin execuția. '50 Adrian Petre rămâne cu noroc în posesia balonului (a primit o "pasă" de la un adversar), se află într-o poziție bună, însă ratează complet șutul. A început repriza a doua. Fără schimbări la pauză. Pauză în Irlanda de Nord. Tricolorii au dominat, dar nu au reușit să treacă de apărarea adversarilor. '45+1 Cartonaș galben pentru Ricardo Grigore. '44 Adrian Petre intră în careu, este tras evident de tricou de doi jucători, însă arbitrul lasă jocul să continue și nord-irlandezii resping în cele din urmă mingea. '41 Tricolorii pleacă pe contraatac, se află în superioritate numerică, Petre pasează în fața porții pentru Mihăilă, însă acesta ratează șutul și trimite peste. '38 Șutul lui Man de la distanță trece pe lângă. Deocamdată, tricolorii nu s-au putut apropia decisiv de poarta lui Gatside. '34 Grigore încearcă u..