LiveText Rennes vs CFR Cluj 0-1 (Rep. II) / Deac a înscris din lovitură liberă - Francezii au doi jucători eliminați și au ratat un penalti

'48 Deac trimite un șut peste zid, pe colțul lui Bonet, acesta atinge mingea cu vârful degetelor, dar arbitrul acordă aut de poartă. '46 Început extraordinar de repriză pentru ardeleni. Omrani pleacă spre poarta adversă după o pasă greșită a lui Bonet și Camavinga este eliminat după ce îl faultează pe atacantul clujenilor la marginea careului. A început repriza secundă. În cealaltă partidă din Grupa E, Lazio o conduce pe Celtic, în deplasare, scor 1-0. Pauză pe "Roazhon Park" din Rennes. CFR Cluj conduce cu 1-0 și este aproape de un nou rezultate mare în Europa League (are și un om în plus). '45+2 Gnagnon centrează periculos în fața porții, Omrani respinge în corner. '43 Încă o încercare de la distanță a lui Bourigeaud, mingea trece mult peste poartă. '38 Djokovic trage pe centrul porții, mingea este deviată de un fundaș și este respinsă în față de Bonet (balonul a ajuns la Deac, care se afla în ofsaid). '33 Asediu al ardelenilor. Boli trimite puțin pe lângă poarta lui Bonet cu o lovitură de cap. '32 Djokovic mai trimite un voleu spre poarta lui Bonet, dar portarul francezilor este mai inspirat de această dată și respinge peste poartă. '28 Niang trimite pe lângă poartă din penalti! Ardelenii rămân în avantaj! '26 Penalti pentru Rennes, după ce Boli l-a lovit peste picior pe Hunou. '24 Încă o ocazie mare pentru CFR Cluj. '23 Raphinha ia galben după ce protesează. Arbitrul rus este foarte exigent. '22 Omrani centrează pentru Djokovic, acesta încearcă un voleu spectaculos, dar mingea lovește doar plasa laterală. '20 Bourigeaud trage la colțul lung de la distanță, dar mingea trece pe lângă poarta lui Arlauskis. '18 Morel sare peste Omrani și trimite peste poartă cu o lovitură de cap. '17 Susic (CFR) primește cartonaș galben după un fault. '9 Goool CFR Cluj! Ciprian Deac execută perfect lovitura liberă, pe lângă zid, și îl învinge pe Bonet, care a părăsit colțul lung. '7 Niang ia galben pentru proteste. Pepe Bonet (un alt jucător de 16 ani), rezerva de portar, intră pe teren în locul lui Ro..