LiveText România - Finlanda 0-1 (Rep. I) / Kairinen deschide scorul în minutul 3

Gool Finlanda! Boboc este depasit extrem de usor de Valakari in flancul drept, finlandezul centreaza in fata portii, iar Kairinen are de indeplinit o simpla formalitate. Morutan a ajuns prea tarziu ca sa il mai poata impiedica pe mijlocasul oaspetilor sa suteze. Romania - Finlanda 0-1. 1' A inceput meciul de la Voluntari. Finlanda a avut lovitura de start. Se intoneaza imnurile celor doua tari. Primul este al Finlandei. Cele doua formatii ies de la vestiare. In ciuda frigului, pe stadionul "Anghel Iordanescu" sunt multi copii. Echipa națională de tineret a României dispută joi al patrulea meci din preliminariile Euro 2021, împotriva Finlandei. Confruntarea are loc pe stadionul "Anghel Iordănescu" (Voluntari), de la ora 20:00, putând fi urmărită în direct pe Pro TV și LiveText pe HotNews.ro. Echipele de start: ROMÂNIA: 1. Vlad – 18. Rațiu, 4. Pașcanu-cpt, 15. Chindriș, 2. Boboc – 20. Ciobanu, 14. Oaidă, 10. Moruțan – 8. Man, 9. Ganea, 7. Mihăilă. Selecționer: Mirel Rădoi Rezerve: 12. Aioani – 5. Itu, 6. Grigore, 11. Petre, 13. Ciobotariu, 16. Merloi, 17. Olaru, 19. Vlădoiu, 22. Moldoveanu FINLANDA: 1. Jaaskelainen – 2. Halme, 4. Pikkarainen, 3. Sundman – 14. Virtanen, 16. Lingman, 6. Kairinen, 11. Valakari, 18. Assehnoun – 7. Soisalo, 9. Kaliman. Selecționer: Juha Malinen Rezerve: 12. Keto, 5. Hyvarinen, 8. Oksanen, 10. Ylatupa, 13. Vertainen, 15. Hakkinen, 17. Mainepaa, 19. Banza, 20. Kouassivi-Benissan Meciul va fi arbitrat de o brigadă din Irlanda condusă la centru de Robert Hennessy. Acesta va fi ajutat de asistenții Allen Lynch și Dermot ..