​LiveText România vs Muntenegru 21-21 (Rep II)

Min 40: România vs Muntenegru 18-16 Marcatoare: Neagu (2), Perianu (2), Udrişitioiu (2) O primă paradă pentru Dumanska. Încă o dată, Neagu ia o acțiune pe cont propriu și înscrie. Jaukovic este eliminată pentru a doua oară, iar România conduce cu 14-12. Este eliminată și Polocoșer. Greșeală de schimbare, încă o eliminare în tabăra noastră (ce eroare de grupele de copii și juniori). Perianu înscrie în inferioritate numerică. Neagu, șut fără elan de la 9 metri, gol! Dumanska parează o lovitură de la 7 metri, bucurie mare pe banca tricoloră. Mai sunt 20 de minute, iar România conduce cu 18-16. Min 30: România vs Muntenegru 12-11 Marcatoare: Pintea, Neagu, Udrişitioiu, Iuganu Crina este sigură de la 7 metri, iar România conduce din nou (9-8). Față de meciurile trecute, și Muntenegru greșește mult - lucru care, desigur, nu ne deranjează. Cristina inventează o pasă formidabilă, dar Perianu nu prinde mingea. Tomas Ryde cere time-out, dar (așa cum ne-am învățat) vorbește aproape numai Costică Buceschi. Dacă România ar mai avea o jucătoare măcar la jumătate din capacitatea Cristinei, altfel ar fi arătat această partidă...Perianu face o forțare de curtea școlii, am ratat ocazia unui nou gol. Dumansk închide încă o dată poarta. Dublă eliminare pentru Muntenegru, ar trebui speculat din plin acest moment. Da, cu două eliminate, adversarele înscriu (11-11). Iuganu punctează din extremă, iar România intră la cabine cu un avantaj de un gol: 12-11. Min 20: România vs Muntenegru 8-7 Marcatoare: Neagu (4), Pintea, Dache Sunt erori mari și în echipa Muntenegrului, se joacă fără un ritm fantastic, se simte presiunea momentului. O primă paradă minunată pentru Dumanska. Dublă intervenție pentru Dumanska în faza următoare. România conduce pentru prima dată în minutul 13: 4-3. Polocoșer este eliminată, prima sancțiune de acest fel din meci. Cristina înscrie de la 9 metri cu o execuție care ..