LiveText România vs Rusia 9-10

Polocoser primeste inca o eliminare de doua minute. Makeeva rateaza aruncarea, inca o sansa pentru romance sa se apropie la un gol. Da, Ostase inscrie si se face 9-10. Perianu vede poarta goala, se grabeste si arunca in bara. Pristavita incearca si ea de la distanta, Rusia fiind din nou fara portar, si de data aceasta este gol pentru Romania (8-10). Bobrovnikova se inalta se puncteaza de la 9 metri. Managarova o faulteaza pe Florica si este si ea eliminata doua minute. Neagu marcheaza din nou de la 7 metri. Aparare in semicerc, Sen este eliminata doua minute. Neagu inscrie de la sapte metri (6-9). Neagu o angajeaza pe Pintea, care marcheaza (5-9). Dedu intervine salvator in fata Frolovei. Vyakhireva puncteaza din nou: 8-4 pentru Rusia. Vyakhireva pluteste peste apararea fetelor noastre si inscrie pentru 9-4. Sen blocheaza pasa Cristinei, iar portarul Sedoykina marcheaza al doilea gol consecutiv din poarta in poarta, se face 7-3. Inscrie si Vizitiu, 7-4 pentru Rusia. Cristina Neagu se grabeste, arunca prea repede si este blocata, rusoaicele profita din nou de poarta goala. Aparare in semicerc, se acorda 7 metri pentru Rusia. Folova o invinge pe Dedu, iar Rusia se duce la doua goluri: 5-3. Vyakhireva trimite in diagonala, Dedu intervine excelent. Si apararea tricolorelor functioneaza foarte bine, in comparatie cu precedentele partide. Pasa gresita pentru Iuganu, inca un atac ratat al romancelor. Adversarele se apara foarte bine. Time-out cerut de Tomas Ryde. Vorbeste Costica Buceschi. Pasa gresita a fetelor noastre, care pierd mingea. Rusoaicele arunca din nou de la distanta, poarta fiind goala, dar rateaza tinta. Interventie foarte buna a Denisei Dedu, mingea ramane insa tot la rusoaice, care gresesc in cele din urma. Pintea ia la tinta portarul, mingea a junge la Perianu, dar si aruncarea ei este blocata. Sen arunca de la sold si o surprinde pe Dedu. Rusia trece in avantaj, 4-3. Perianu patrunde si marcheaza: 2-2. Bara le salveaza pe elevele lui Tomas Ryde. Perianu inscrie din nou, insa rusoacele profita de poarta ramasa goala si egaleaza la 3. Rusoaicele se apara avansat, Neagu arunca de la 9 metri, dar..