​LiveText România vs Senegal 12-7 (Rep I)

Min 20: România vs Senegal 12-7 Marcatoare: Polocoşer, Perianu (2), Neagu (3), Pintea Polocoşer este jucătoarea începutului de partidă (a marcat deja de trei ori), iar la faza următoare Mădălina Zamfirescu a fost eliminată pentru două minute. Bara le salvează pe fetele noastre. România marchează în inferioritate numerică: ce șut a prins Perianu de la linia de nouă metri! Primul gol și pentru Cristina Neagu (8-3). Aceeași Neagu trimite o pasă minunată, iar Crina Pintea înscrie de la semicerc. Cât de bine și puternic poate trimite Neagu de la 9 metri! Gabi Perianu este eliminată, decizie meritată a arbitrilor din Coreea de Sud. Dumanska apără o lovitură de la 7 metri, iar România nu a primit gol în inferioritate până acum. 4 din 4 pentru Neagu: ce jucătoare avem...Defensiva a fost statică în două rânduri, iar Senegalul a speculat situația (11-6). După 20 de minute, România conduce Senegalul cu 12-7. Min 10: România vs Senegal 5-3 Marcatoare: Perianu, Polocoşer (2), Udrişitioiu, Iuganu Primul atac a fost al adversarelor, dar acestea nu au marcat. Perianu se înalță și înscrie de la 9 metri. O primă paradă pentru Denisa Dedu. Polocoşer trimite spre vinclu, iar România se desprinde la 2-0. Tricolorele se apără bine în debutul de meci: multă agresivitate în defensivă. În minutul șase a venit și primul al africancelor. Pe contraatac, Senegalul mai înscrie o dată, iar scorul se strânge (3-2). Udrişitioiu punctează din extremă, este bine că marcăm și din bandă. Sigur, nici Senegalul nu este Spania, dar jocul parcă arată altfel pentru fetele noastre până acum. A început partida cu atacul de partea Senegalului S-au intonat cele două imnuri Jucătoarele din Senegal au intrat p..