​LiveText România vs Spania 14-25 (Rep II)

Min 50: România vs Spania 14-24 Marcatoare: Neagu, Pintea, Polocoşer Nu sunt idei, se joacă parcă la întâmplare. Spania are ritm, are viteză în execuție, este echipa mult mai bună. Barbosa punctează de la 7 metri, sunt 11 goluri avantaj pentru iberice. Iuganu, liberă în extremă, găsește doar transversala. Aceeași Barbosa este eliminată, iar Pintea înscrie de la 7 metri. Puține lucruri pozitive în jocul României, iar tabela certifică acest lucru. Este o neputință vizibilă din orice colț al sălii. Perianu este eliminată, iar Dumanska mai are încă o paradă. Polocoşer înscrie primul său gol la un CM. Spania conduce cu 24-14 cu 10 minute înainte de finalul disputei. Min 40: România vs Spania 11-21 Marcatoare: Pristaviţă, Neagu Udrişitioiu ratează din extremă, am început a doua repriză în aceleași coordonate: multe erori, fără agresivitate, fără orizont. Barbosa punctează de la 7 metri, iar Spania înscrie încă o dată cu portarul Navarro: 18-10. Spania face ce vrea pe teren, punctează și din extreme: 19-10. Perianu face fault în atac, chiar nu merge nimic în jocul fetelor noastre. S-au făcut 10 goluri diferență, ibericele par că au antrenament la această oră...Revenită de pe bancă, Neagu înscrie. Fără ea, totul este pe zero...Băcăoanu este eliminată pentru două minute, atât ne mai lipsea. Min 30: România vs Spania 9-16 Marcatoare: Perianu, Neagu, Iuganu Dumanska are încă o intervenție bună. Neagu înscrie de la 7 metri cu mare lejeritate. România s-a apropiat la trei goluri, iar antrenorul iberic a cerut un time-out. Neagu este deja văzută spunând: Nu mai pot! Da, se dăruiește incredibil această sportivă minunată. Florica ratează, prea multe erori pe faza ofensivă pentru echipa lui Ryde. Ce intevenție are Dumanska! Perianu este eliminată pentru două minute. Încă o eliminare, iar Spania se duce la 13-8. Cinci goluri consecutive înscrise de iberice, cădere totală în jocul fetelor noastre. La pauză, Spania conduce cu 16-9. Min 20: România vs Spania 6-10 Marcatoare: Neagu(2), Iuganu Prima eliminare din tabăra României la acest CM: Pristaviţă. Spania profită și se duce la trei goluri: 6-3. Primul gol din acțiune pentru Neagu: am marcat în inferioritate numerică. Pena trimite în transversală de la 7 metri, am avut noroc. Încă o ratare pentru Perianu, iar Barbosa punctează la atacul următor (7-4). Atunci când Cristina este blocată, atacul României se zbate în gol. Fără Neagu, prima reprezentativă este la jumătate din potențial. Perianu este încă o dată neinspirată pe faza ofensivă, iar Spania nu ne iartă (8-5). Cea mai mare diferență de scor de până acum: 9-5. Navarro înscrie din poartă în poartă: 10-5. Neagu trimite o pasă formidabilă, Iuganu punctează, iar apoi Dumanska are o primă intervenție. După 20 de minute, România - Spania 6-10. Min 10: România vs Spania 3-5 Marcatoare: Pintea(2), Neagu Spania a deschis scorul dintr-o lovitură de la 7 metri, iar apoi a majorat avantajul tot de la 7 metri. Cu multe nume noi în echipă, România duce lipsă..