LiveText România vs Ungaria 4-8 (Rep I)

La noi, tot Costică Buceschi vorbește, el alături de Cristina Neagu... Time-out cerut de Rasmussen, antrenorul Ungariei vrea să dea unele indicații tactice Iuganu punctează din extremă: 4-8 Luăm gol de pe extrema dreaptă, se face 8-3 pentru adversare Și-au făcut temele unguroaicele, nu sunt spații deloc pentru Cristina Neagu, dar cea mai bună handbalistă a lumii se descurcă totuși: 3-7 Apărare în semicerc, 7 metri pentru Ungaria: Klujber trimite în transversală, am avut noroc de această dată Vizitiu aruncă cu mâna dreaptă (deși este stângace), însă nu obținem nimic. Doar un fault în atac tot la Vizitiu Kim Rasmussen primește cartonașul galben - greșeală tehnică, va fi atacul României Al doilea gol pentru fetele noastre în primele 11 minute: Neagu de la 7 metri Kovacsics înscrie, este 7-1 pentru unguroaice Cristina Neagu aruncă de două ori în aceeași fază, dar Blanka Biro este de netrecut între buturi... Găuri mari pe centrul defensivei tricolore: 6-1 pentru Ungaria România sparge gheața: Perianu a înscris de la 9 metri, este 5-1 pentru Ungaria în minutul 9 Pasă neagră, nu este gol nici de această dată: a ratat Polocoșer. O primă paradă: Iulia Dumanska. Udrişitioiu rateză din extremă, iar Ungaria se distanțează la 5-0 Crina Pintea este blocată foarte bine (o cunosc bine, doar a jucat și la Gyor), iar România rămâne fără gol pe tabelă. Șapte metri pentru Ungaria: Klujber înscrie, iar Ungaria s-a dus la 4-0. Situația deja devine una dificilă, iar Tomas Ryde cere time-out. Sigur, el nu zice nimic, vorbește doar Costică Buceschi. Noemi Hafra face între timp 3-0 pentru Ungaria... Se face 2-0 pentru Ungaria, avem nevoie de gol, însă Perianu trimite în peluză. Debutul de meci nu este unul tocmai fericit, Ungaria are o circulație mai bună a balonului. Iuganu nu găsește poarta din extremă - România, fără gol în primele două minute. Biro parează un prim șut al Cristinei Neagu. Pintea ratează dintr-o situație de unu la un. În schimb, înscriu unguroaicele (0-1) Lovitura de start le-a aparținut tricolorelor România și Un..