BREAKING NEWS

LiveText Romnia vs Suedia 0-3 (Rep I)

Fără şanse să mai ajungă în semifinale, România mai poate spera doar la locul 4 din Grupa Principală, iar pentru acest lucru este nevoie de două victorii: cu Suedia şi Japonia. Meciul cu nordicele este în direct pe Digisport, Telekomspor
În minutul 5 intră pe teren și Cristina Neagu. Perianu greșește o pasă ușoară, iar Mellegard face 4-0. Nu se leagă nimic în jocul României, parcă vedem meciul cu Spania... Așa cum zicea și Tomas Ryde, România joacă fără Cristina Neagu. Blohm face 3-0, atunci când suntem în minutul 3. Degeaba apără foarte bine Denisa Dedu, România nu înscrie la faza următoare, iar apoi se face 2-0 pentru Suedia. România ne-a cam învățat cu debuturi slabe de partide la acest CM. Primul atac este al Suediei. Gullden înscrie de pe semicerc. La faza următoare, Crina Pintea ratează. Galeria României este prezentă la datorie. Au fost intonate cele două imnuri. Echipele și-au făcut apariția în sală. Fără şanse să mai ajungă în semifinale, România mai poate spera doar la locul 4 din Grupa Principală, iar pentru acest lucru este nevoie de două victorii: cu Suedia şi Japonia. Meciul cu nordicele este în direct pe Digisport, Telekomsport şi Looktv şi LiveText pe HotNews.ro. Momentan, România ocupă ultimul loc în Grupa Principală II. 1 Rusia 8 puncte 2 Spania 7 3 Muntenegru 4 4 Suedia 3 5 Japonia 0 6 România 0. Meciurile zilei: Rusia - Muntenegru 35-28Japonia - Spania 31-33 România - Suedia (de la 13:30). Cum arată cele două loturi de jucătoare: România Suedia