LiveText Romnia vs Suedia 6-8 (Rep I)

Idehn înscrie din poartă în poartă: 8-6 pentru Suedia. Hagman ratează de la 7 metri (ce reflex a avut Dedu!), dar mingea îi revine și înscrie apoi: 7-6 pentru Suedia. Crina Pintea este eliminată după un fault asupra lui Gullden. Egalitate la 6, după golul lui Seraficeanu. Polocoșer punctează din extrema dreaptă (6-5 pentru Suedia). În minutul 14, Suedia conduce cu 6-4. Dedu apără incredibil, o găsește pe Ostase pe un contraatac, dar aceasta trimite în transversală. Denisa Dedu bifează încă o paradă foarte bună. Suedia înscrie însă în inferioritate, iar mai apoi o face și Pristavița. Gullden este eliminată pentru două minute. România nu reușește însă să marcheze în superioritate numerică. Udriștioiu primește o lovitură de la 7 metri. Neagu înscrie de această dată, este 4-3 pentru Suedia. Neagu pasează superb, iar Pintea înscrie (4-2 pentru Suedia). Udriștioiu înscrie primul gol al României în minutul 7. Denisa Dedu încearcă o pasă pe contraatac, dar nu reușește să trimită mingea la vreo coechipieră... Polocoșer scoate un 7 metri, dar Neagu trimite în bară, fix la vinclu. În minutul 5 intră pe teren și Cristina Neagu. Perianu greșește o pas..