LIVEText Simona Halep vs Bianca Andreescu 0-0

De la prima minge chiar, Bianca face pasul la fileu. A ratat voleul, dar arata multa agresivitate. Banda fileului o ajuta pe Andreescu, 15-15. Steaguri ale Romaniei in tribune, Halep are multi fani in Asia Marija Cicak este arbitrul din scaun al partidei Cele doua jucatoare se afla la incalzire În urmă cu trei ani, Simona și Bianca se întâlneau pe aleile din complexul de la Rogers Cup, iar tânăra speranță canadiană în vârstă de 16 ani primea sfaturi motivaționale din partea idolului său. De atunci, multe s-au schimbat, iar în 2019 Andreescu a arătat că se poate lupta de la egal la egal cu oricine din circuitul WTA. Prima întâlnire directă (mult așteptată de atâta lume) va avea loc la Turneul Campioanelor. Duelul este în direct pe Digisport și LiveText pe HotNews.ro. Meciurile zilei: Elina Svitolina - Karolina Pliskova 7-6(12), 6-4Simona Halep - Bianca AndreescuSimona Halep, rezultate în 2019*42-15 victorii/înfrângeri Beijing - turul 2 Wuhan - turul 3 (abandon) US Open - turul 2 Cincinnati - turul 3 Rogers Cup - sferturi Wimbledon - câștigătoare Eastbourne - sferturi Roland Garros - turul 4 Roma - turul 2 Madrid - finală Miami - semifinale Indian Wells - turul 4 Dubai - sferturi Qatar - finală Australian Open - turul 4 Sydney - turul 2Rezultatele Biancăi în 2019*48-5 victorii/înfrângeri Beijing - sferturi US Open - câștigătoare Rogers Cup - câștigătoare Roland Garros - turul 2 (abandon) Miami - turul 4 (abandon) Ind..