LIVEText Simona Halep vs Karolina Pliskova 0-0

A inceput partida cu Pliskova la serviciu si cu un raliu lung, intens, castigat de cehoaica (15-0). O dubla greseala (15-15). Kader Nouni este arbitrul din scaun al confruntarii Cele doua jucatoare au intrat in arena, va incepe in curand incalzirea Svitolina a incheiat Grupa Violet de la Turneul Campioanelor cu victorii pe linie. Ba, mai mult, sportiva din Ucraina nu a pierdut nici macar un set... 7-5, 7-6(10) a fost scorul cu care Svitolina a castigat meciul cu Sofia Kenin. In aproximativ 15 minute va debuta meciul Simonei cu Pliskova. Halep vs Pliskova va incepe dupa ce se va termina primul meci al zilei din Grupa Violet, cel dintre Elina Svitolina si Sofia Kenin. Pregătiți pentru acțiune? Ready for some round-robin action?@KaPliskova takes on @simona_halep at the Shiseido @WTAFinals Shenzhen! pic.twitter.com/zikdp7su6Q— WTA (@WTA) 1 noiembrie 2019 S-au disputat în Grupa Violet: Elina Svitolina - Karolina Pliskova 7-6(12), 6-4 Simona Halep - Bianca Andreescu..