LIVEText Simona Halep vs Karolina Pliskova 0-1

Serviciu doi moale, previzibil, iar Karolina castiga punctul direct de la retur (0-15). Un serviciu pe corp da roade: 15-15. Desi a fost neinspirata la venirea la fileu, Simona a alergat fantastic si a plasat mingea in cross scurt, unghi ascutit, nimic de facut pentru Karolina. Greseste insa apoi de pe mediana Simona, este 30-30. Minge de 1-1, dupa un serviciu cu mult kick. 1:0 A inceput partida cu Pliskova la serviciu si cu un raliu lung, intens, castigat de cehoaica (15-0). O dubla greseala (15-15). Desi ajunge la o scurta, Simona trimite in cross cu reverul, dar mingea nu prinde terenul (30-15). Un prim serviciu de nereturnat al Karolinei, la exterior (40-15). Karolina face diferenta cu dreapta, iar apoi vine la fileu de unde inchide game-ul cu un voleu drive...Este 1-0 pentru Pliskova Kader Nouni este arbitrul din scaun al confruntarii Cele doua jucatoare au intrat in arena, va incepe in curand incalzirea Svitolina a incheiat Grupa Violet de la Turneul Campioanelor cu victorii pe linie. Ba, mai mult, sportiva din Ucraina nu a pierdut nici macar un set... 7-5, 7-6(10) a fost scorul cu care Svitolina a castigat meciul cu Sofia Kenin. In aproximativ 15 minute va debuta meciul Simonei cu Pliskova. Halep vs Pliskova va incepe dupa ce se va termina primul meci al zilei din Grupa Violet, cel dintre Elina Svitolina..