NBA: Înfrângeri pentru Los Angeles Lakers și Milwaukee Bucks în ziua de Crăciun

Los Angeles Lakers și Milwaukee Bucks, liderii celor două Conferințe din NBA, n-au reușit să își bucure fanii în ziua de Crăciun. Lakers a fost învinsă de rivala Los Angeles Clippers, scor 111-106, în timp ce Bucks a pierdut în fața celor de la Philadelphia 76ers, scor 109-121. În Staples Center, la partida dintre Lakers și Clippers, au asistat 18.997 de spectatori. Gazdele au câștigat primele două sferturi ale partidei, 33-31 și 30-20, dar Clippers a dominat autoritar în cel de-al treilea, 35-23. Ultimul sfert a fost adjudecat tot de oaspeți, 25-20. Pentru LA Lakers a fost al patrulea eșec consecutiv, dar se menține în continuare pe prima poziție în Conferința de Vest. Cel mai bun om al meciului a fost Kawhi Leonard, autor a 35 de puncte pentru Clippers. El a mai bifat 12 recuperări și 5 p..