Paris Masters: Novak Djokovic, în semifinale - Victorie în 58 de minute cu Stefanos Tsitsipas (6-1, 6-2)

Aflat într-o zi de grație, Novak Djokovic (1 ATP) a defilat în confruntarea cu Stefanos Tsitsipas (7 ATP). Liderul mondial nu i-a lăsat nicio șansă grecului care îl învinsese la ultimul meci direct. Djokovic a avut nevoie de doar 58 de minute pentru a se impune, scor 6-1, 6-2, calificându-se astfel în semifinalele Masters-ului de la Paris. Finalist la ediția de anul trecut a Masters-ului de la Paris, Djokovic a avut 18 lovituri câștigătoare, față de 8 ale grecului. În schimb, Tsitsipas a comis 20 de greșeli neforțate, cu 10 mai multe decât liderul mondial. Djokovic a reușit câte două break-uri în fiecare set și nu și-a pierdut niciodată serviciul. Mai mult, grecul de 21 de ani nu a avut nicio șansă de break. An absolute masterclass from uD83CuDDF7uD83CuDDF8 @DjokerNole. The top seed dismantles Tsitsipas 6-1, 6-2 to make his 6th @RolexPMasters SF uD83DuDC4F uD83Cu..