BREAKING NEWS

Paris Masters: Novak Djokovic, în sferturi - Duel cu Tsitsipas pentru semifinale

Novak Djokovic a avut dificultăți împotriva lui Kyle Edmund doar în primul set, unul adjudecat cu dificultate în tiebreak (9-7), însă lucrurile au intrat în normal în cel de-al doilea: 6-1. Liderul mondial s-a calificat astfel în sferturile Masters-ului de la Paris, acolo unde va da peste Stefanos Tsitsipas. Sârbul a trecut de britanic, scor 7-6(7), 6-1, după un meci care a durat o oră și 23 de minute. S-au disputat până acum joi: Christian Garin - Jeremy Chardy 6-7(4), 6-4, 7-6(6) Grigor Dimitrov - Dominic Thiem 6-3, 6-2 Stefanos Tsitsipas - Alex De Minaur 6-3, 6-4 Novak Djokovic - Kyle Edmund 7-6(6), 6-1 Urmează să se joace: L. Struff - J. Tsonga A. Zverev -..