​Premier League: Tottenham, egalată de West Ham după ce a condus cu 3-0 timp de 66 de minute

​Tottenham Hotspur a fost ţinută în şah acasă de altă echipă londoneză, West Ham United, scor 3-3, după ce gazdele conduceau cu 3-0 în minutul 82, meciul disputându-se duminică în etapa a 5-a a campionatului de fotbal al Angliei. Tottenham s-a desprins la trei goluri încă din minutul 16. Son Heung-Min a marcat în primul minut de joc, apoi Harry Kane a reuşit dubla în minutele 8 şi 16. Oaspeţii au revenit aproape neverosimil, punctând prin Fabian Balbuena (82), Davinson Sanchez (85, autogol) şi Manuel Lanzini (90+4). Meciul a marcat revenirea fotbalistului galez Gareth Bale la Tottenham. Fostul jucător al lui Real Madrid a fost introdus..