Selecționerul Maltei a suferit o lovitură puternică la cap, la meciul cu Spania: "Nu îmi amintesc mai nimic din ultimele 20 de minute"

Selecționerul Maltei a suferit o lovitură puternică la cap, la meciul cu Spania: Nu îmi amintesc mai nimic din ultimele 20 de minute

​Antrenorul naţionalei Maltei, Ray Faruggia, a suferit o lovitură puternică la cap în timpul meciului de vineri cu Spania, pierdut cu scorul de 7-0, în grupa F de calificare la Euro-2020, din care face parte şi România, transmite News.ro. Potrivit Marca, camerele de televiziune nu au surprins incidentul din repriza a doua, dar se pare că tehnicianul s-a lovit de structura băncii de rezerve. Medicii i-au acordat imediat îngrijiri lui Faruggia şi antrenorul a petrecut restul reprizei secunde cu gheaţă la cap, uitându-se la pământ, incapabil să urmărească meciul. &l..