Serie A: Inter Milano vs AC Milan 1-2​ / Zlatan Ibrahimovic, decisiv în Derby della Madonnina (Rezultatele zilei)

​Veteranul suedez Zlatan Ibrahimovic a înscris cele două goluri graţie cărora AC Milan a câştigat cu 2-1 derby-ul cu Inter Milano, sâmbătă, în etapa a 4-a a campionatului de fotbal al Italiei, potrivit Agerpres. Inter, echipa gazdă, a avut mai multe ocazii în acest meci, în care portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la învingători. Ibrahimovic a ratat un penalty în minutul 12, însă a marcat la acea fază după ce portarul Samir Handanovic a respins. Patru minute mai târziu, atacantul a punctat din nou. Romelu Lukaku, golgheterul lui Inter, a înscris în min. 28. Milan nu o mai învinsese pe marea sa rivală din 2016. Milan este lider după acest rezultat, cu 12 puncte, maximum posibil după patru etape. Inter se află doar pe locul 6, cu 7 puncte. Etapa a mai adus două rezultate remarcabile. În primul meci, Napoli a surclasat-o cu 4-1 acasă pe Atalanta, pe ca..