Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu, a câștigat campionatul Cehiei pentru al doilea an consecutiv

Slavia Praga, echipa internaţionalului român Nicolae Stanciu, a câştigat titlul de campioană a Cehiei la fotbal pentru al doilea an consecutiv, după victoria obţinută miercuri pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în derby-ul cu Viktoria Plzen, formaţia aflată pe locul secund, informează Agerpres. Cu Stanciu printre titulari, Slavia s-a impus prin golul marcat de Petr Sevcik în repriza secundă (69). Mijlocaşul român a rămas pe teren până în minutul 88, când a fost înlocuit. După o întrerupere de peste două luni, sezonul regulat al campionatului ceh s-a reluat pe 23 mai, pentru a se încheia cu faza play-off-ului, la care participă cele mai bine clasate echipe. Cu trei etape înainte de fi..