BREAKING NEWS

Turneul Campioanelor: Ashleigh Barty, victorie cu Belinda Bencic - Evoluție perfectă pentru australiancă după ce a pierdut primul set

Ashleigh Barty (1 WTA) a debutat cu dreptul la Turneul Campioanelor, reușind să întoarcă soarta meciului cu Belinda Bencic (7 WTA) după ce a cedat primul set cu 5-7. Australianca a avut apoi o evoluție impecabilă, cedând doar trei game-uri până la finalul partidei. A fost 5-7, 6-1, 6-2 pentru liderul mondial, după aproape două ore de joc. Tot duminică, în primul meci din Grupa Roșie, Naomi Osaka a învins-o pe Petra Kvitova, scor 7-6(1), 4-6, 6-4. Clasament Grupa Roșie: 1. Barty 1 punct (seturi câștigate/pierdute 2/1) 2. Osaka 1 (2/1) 3. Kvitova 0 (1/2) 4. Bencic 0 (1/2) uD83DuDC4FuD83DuDC4F @ashbarty defeats Bencic in three sets, 5-7, 6-1, 6-2, at the Shiseido @WTAFinals Shenzhen pic.twitter.com/HgWuJswC9D— WTA (@WTA) October 27, 2019 Aici poți urmări o amplă prezentare a Turneului Campioanelor de la Shenzhen. Cum arată grupele la ediția din 2019: Grupa Roșie: Ashleigh Barty (1) Naomi Osaka (3) Petra Kvitova (6) Belinda Bencic (7) Grupa Violet: Karolina Pliskova (2) Bianca Andreescu (4) Simona Halep (5) Elina Svitolina (8) Criterii de departajare la Tur..