​Turneul Campionilor: Stefanos Tsitsipas s-a calificat în semifinale / Victorie categorică în fața lui Alexander Zverev

​Stefanos Tsitsipas s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor, după ce l-a învins în două seturi pe Alexander Zverev, scor 6-3, 6-2. Grecul, aflat la prima participare, este singurul jucător care încă nu a pierdut vreun set la competiția din Londra, după două meciuri disputate. După un început echilibrat (Tsitsipas a salvat singura minge de break a adversarului în game-ul al cincilea), Zverev a încercat un serviciu secund surprinzător la scorul de 3-4, 15-40, însă Tsitsipas a fost pe fază și a returnat o minge joasă, reușind break-ul care avea să fie decisiv. Stefanos a început bine și setul secund, a făcut două break-uri (în primul și al cincilea game) și s-a impus după un meci care a durat o oră și 14 minute. Ultimul punct al partidei Tsitsipas vs Zverev: AWESOME performance from @StefTsitsipas uD83DuDE4C The Greek defeats Zverev 6-3 6-2 to guarantee his place in the semis at the #NittoATPFinals uD83DuDC4C uD83CuDFA5: @TennisTV pic.twitter.com/xrewWtHWIH— ATP Tour (@atptour) November 13, 2019 Rezultate consemnate în Grupa Andre Agas..