​VIDEO AC Milan - Lecce 2-2 / Oaspeții au egalat în prelungiri

La primul meci cu Stefano Pioli pe banca tehnică, AC Milan a obținut doar o remiză cu Lecce, pe San Siro. S-a terminat 2-2, după ce Calderoni a egalat cu un șut superb din afara careului în minutul 90+2.
​La primul meci cu Stefano Pioli pe banca tehnică, AC Milan a obținut doar o remiză cu Lecce, pe San Siro. S-a terminat 2-2, după ce Calderoni a egalat cu un șut superb din afara careului în minutul 90+2. Pentru AC Milan au marcat Calhanoglu 20' și Piatek 81', iar Lecce a punctat prin Babacar 62' și Calderoni 90+2'. Vezi aici rezumatul meciului AC Milan vs Lecce. În urma acestui rezultat, AC Milan ocupă locul 12, cu 10 puncte, în timp ce Lecce se află pe locul 15, cu 7 puncte. Pentru ambele echipe a fost prima remiză obținută în actuala ediție din Serie A. Rezultatele înregistrate în etapa a opta din Serie A: AC Milan - Lecce 2-2 Parma - Genoa 5-1 Cagliari - Spal 2-0 Sampdoria - AS Roma 0-0 Udinese - Torino 1-0 Sassuolo - Inter 3-4 Juventus - Bologna 2-1 Napoli - Verona 2-0 Lazio - Atalanta 3-3 Clasament: 1. Juventus 22 puncte 2. Inter 21 3. Atalanta 17 4. Napoli 16 5. Cagliari 14 6. AS Roma 13 ..................... 12. AC Milan 10 13. Bologna 9 14. Verona 9 15. Lecce 7 etc.