BREAKING NEWS

VIDEO Alexandru Maxim a reuşit o "dublă" la debutul său la Gaziantep

VIDEO Alexandru Maxim a reuşit o dublă la debutul său la Gaziantep

Internaţionalul român Alexandru Maxim a reuşit o "dublă" la debutul său în campionatul de fotbal al Turciei, în partida câştigată pe teren propriu de noua sa echipă, Gaziantep FK, cu scorul de 5-1, în faţa liderului Sivasspor, duminică, în cadrul etapei a 20-a a sezonului, scrie Agerpres. Maxim, împrumutat în această iarnă de la gruparea germană FSV Mainz, a punctat în minutele 4 şi 44, celelalte goluri ale lui Gaziantep, formaţie pregătită de românul Marius Şumudică, fiind marcate de Muhammed Demir (39), Souleymane Diarra (78) şi Kenan Ozer (86). Pentru oaspeţi a înscris Hakan Arslan (31). Fundaşul român Alin Toşca a fost integralist la Gaziantep în acest joc, în timp ce Alexandru Maxim a fost înlocuit în minutul 81. Vezi aici golurile meciului Gaziantep vs Sivasspor. Alte rezultate: Trabzonspor - Fenerbahce 2-1 MKE Ankara..