VIDEO Amiens - PSG 4-4 / Răsturnări incredibile de scor - Gazdele au condus cu 3-0

Amiens și PSG au oferit un adevărat spectacol pe Stade de la Licorne, cu răsturnări incredibile de scor. Gazdele au condus cu 3-0, parizienii au reușit să treacă în avantaj în minutul 74, dar în final ambele echipe s-au ales cu câte un punct (etapa 25 din Ligue 1). Amiens a condus-o cu 3-0 pe PSG, grație golurilor reușite de Guirassy 5', Kakuta 29', Diabate 40', dar avantajul de pe tabelă nu a fost suficient pentru o victorie. PSG a redus din diferență pe finalul primei reprize (45'), prin Herrera. Discursul lui Thomas Tuchel de la pauză i-a trezit pe parizieni și au reușit să întoarcă scorul în partea a doua. În vârstă de doar 17 ani, Nianzou Kouassi a scos-o din încurcătură pe campioană, marcând de două ori în decurs de cinci minute (60', 65'). Icardi a punctat pentru 4-3 în minutul 74, iar apoi Di Maria (76') și Cavani (77, 90+1') au ratat ocazii uriașe. În p..