VIDEO Atalanta a reușit scorul etapei în Serie A - S-au marcat nouă goluri în partida de la Lecce

Stadio Via del Mare a fost duminică gazda unui meci în care s-au înscris nu mai puțin de 9 goluri. Atalanta a învins-o cu 7-2 pe Lecce, în etapa cu numărul 26 din Serie A. Au marcat: Saponara 29', Donati 40' / Donati 17' (autogol), Zapata 22', 54', 62', Ilicic 47', Muriel 87' și Malinovsky 90+1'. Recitalul de la Lecce a fost deschis de autogolul lui Donati, în minutul 17. Oaspeții au majorat avantajul cinci minute mai târziu, prin Zapata. Lecce a reușit să revină și a egalat scorul până la pauză. Saponara 29 și Donati 40' au marcat pentru gazde. A fost 2-..