VIDEO Barcelona - Celta Vigo 4-1 / Hat-trick pentru Messi - Barcelona, la egalitate de puncte cu Real Madrid în fruntea clasamentului

Barcelona a dat din nou recital pe Camp Nou, cu Lionel Messi în rolul principal. Catalanii au învins-o cu 4-1 pe Celta Vigo, într-un meci din etapa a 13-a din La Liga. Messi a fost eroul partidei, argentinianul reușind un hat-trick de excepție. În urma acestui rezultat, trupa lui Valverde se află pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu rivala Real Madrid, ocupanta poziției secunde. Messi a deschis scorul în minutul 23, din penalty. Oaspeții au egalat prin Olaza, în minutul 42, dar catalanii au preluat din nou conducerea grație a două goluri înscrise de Messi din lovit..