VIDEO Barcelona, victorie la limită cu Leganes după ce a fost condusă cu 1-0 la pauză

Condusă cu 1-0 la pauză, Barcelona a revenit și a învins-o pe Leganes, scor 2-1 pe Estadio Municipal de Butarque, într-un meci din etapa a 14-a din La Liga.

Condusă cu 1-0 la pauză, Barcelona a revenit și a învins-o pe Leganes, scor 2-1 pe Estadio Municipal de Butarque, într-un meci din etapa a 14-a din La Liga. Gazdele au deschis scorul în minutul 12, prin En Nesyri, dar Barcelona a reușit să plece cu toate punctele grație golurilor marcate în repriza secundă de Luis Suarez (53') și Arturo Vidal (79'). Pentru catalani a fost a noua victorie a sezonului, în timp ce Leganes (ultima clasată) se află la a zecea înfrângere. Vezi aici golurile partidei Leganes vs Barcelona. Se vor mai disputa în etapa a 14-a: Sâmbătă: 17:00 Betis - Valencia 19:30 Granada CF - Atl. Madrid 22:00 Real Madrid - Real Sociedad Duminică: 13:00 Espanyol - Getafe 15:00 Osasuna - Ath Bilbao 17:00 Eibar - Alaves 19:30 Villarreal - Celta Vigo 22:00 Valladolid - Sevilla Clasament: 1. Barcelona 28 puncte 2. Real Madrid 25 3. Atletico Madrid 24 4. Sevilla 24 5. Real Sociedad 23 6. Athletic Bilbao 20..................20. Leganes 6.